KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12746482
nr 1274 6482
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Blandteknik, Båtar, signerad. 1970, pannå, 32x49 cm
Kondition: mindre färgbortfall
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 9 september 2019
kl 18:55:11
9/9 18:50:11